POUCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY
I. Definicje
1. Pojęcie użyte w niniejszym Pouczeniu, zapisane wielką literą, należy rozumieć zgodnie z ich definicjami zawartymi w Regulaminie Sklepu Internetowego HMTdrewno.pl, udostępnionym w sposób umożliwiający Klientom jego pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie jego treści poprzez wydrukowanie lub zapisanie na nośniku informacji.
2. Wszelkie inne określenia, jeżeli nie zostały one zdefiniowane w Regulaminie Sklepu Internetowego HMTdrewno.pl, należy rozumieć zgodnie z ich powszechnym znaczeniem przyjętym w języku polskim.
II. Prawo odstąpienia od umowy
1. Klient będący Konsumentem może odstąpić od umowy bez podania przyczyny poprzez złożenie stosownego oświadczenia w terminie 14 (czternastu) dni. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Link do pobrania formularza oświadczenia [
plik pdf adobe acrobat reader]
2. Klient może sformułować oświadczenie samodzielnie. Klient może także sformułować oświadczenie o odstąpieniu od Umowy sprzedaży, korzystając z formularza dostępnego pod następującym linkiem: www.hmtdrewno.pl/kontakt-f-1.html.
3. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy można złożyć w formie:
1) wiadomości e-mail, na adres: biuro@hmtdrewno.pl;
2) pisemnej, na adres korespondencyjny siedziby Sprzedawcy.
4. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy można również złożyć osobiście w siedzibie Sprzedawcy.
5. Termin 14-dniowy liczy się od dnia, w którym nastąpiło dostarczenie Towaru lub w przypadku umowy o świadczenie Usług od dnia jej zawarcia. W przypadku umowy, która obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – termin biegnie od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części.
6. Prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w przypadkach określonych w art. 38 Ustawy o prawach konsumenta oraz w innych właściwych przepisach, w tym w szczególności w odniesieniu do umowy:
1) o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia,
że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy;
2) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
4) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
5) w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
6) w której konsument wyraźnie żądał, aby przedsiębiorca do niego przyjechał w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji; jeżeli przedsiębiorca świadczy dodatkowo inne usługi niż te, których wykonania konsument żądał, lub dostarcza rzeczy inne niż części zamienne niezbędne do wykonania naprawy lub konserwacji, prawo odstąpienia od umowy przysługuje konsumentowi w odniesieniu do dodatkowych usług lub rzeczy.
7. W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość, umowa jest uważana za niezawartą. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Dla Sprzedawcy termin ten rozpoczyna bieg od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta o odstąpieniu od umowy. Dla Konsumenta termin ten rozpoczyna bieg od dnia, w którym odstąpił od umowy. Zakupiony Towar należy odesłać lub dostarczyć na adres siedziby Sprzedawcy.
8. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
9. Konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.
10. Sprzedawca zwraca jedynie koszt najtańszego, zwykłego sposobu przesyłki dostępnego w swojej ofercie, bez względu na to, jaki środek został wybrany w momencie składania Zamówienia.